אונדקסת, חבר

אחת הסיבות לחזרתי לרשימות היתה שגוגל סירב בעקשנות לאנדקס את האתר והבלוג שהקמתי במאמץ על אנושי כמעט בכתובת www.federman.org/blog.

היו עוד סיבות אבל כבר כתבתי על זה ואין טעם לחזור.

להפתעתי גיליתי שהיום בלילה, בשקט בשקט, מישהו בגוגל החליט שהגיע הזמן לאנדקס אותי. כניראה שהאבא הגדול של האינטרנט בכל זאת קורא עברית, והחליט להתנקם בי בדיוק אחרי שהחלטתי לנטוש את הספינה הבלתי מאונדקסת.

מהיום אפשר למצוא בגוגל את כל מה שכתבתי בבלוג הישן הסגור (וגם כמובן ברשימות). לכן אפשר לחפש בפוסטים.

לחיפוש בבלוג הישן

לחיפוש בבלוג ברשימות

 

 

בעוד בענייני גוגל, התחלתי לשחק עם לוח השנה שלהם. אם יש לכם חשבון גוגל (כלומר גימייל) אתם יכולים עכשיו להתחבר ללוח השנה שיצרתי לקורסי מדיטציה בעמותת תובנה. את הלוח הזה אפשר להלביש על לוח השנה האישי שלכם. אני גם הוספתי לוח שנה עברי ועוד כל מני. שווה בדיקה. הנה הקישור.

לוח השנה הזה, או היומן המקוון אם תרצו, מאפשר תצוגה יומית, או שבועית חודשית. לחיצה על הקורס של סטיבן ומרטין בצ'לור למשל תוביל אתכם לפרטי הקורס, המיקום, ואיך להרשם. נחמד, לא?

 

לחץ כאן לתמונה מוגדלת

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   ביום 27 באוקטובר 2006 בשעה 10:05

  כן פתחתי בלוג חדש, לא פתחתי בלוג חדש.
  כן כסף, לא כסף.
  כן גוגל, לא גוגל.

 • פיה שיכורה   ביום 27 באוקטובר 2006 בשעה 13:21

  אין דבר כזה גוגל "לא מאנדקס". גוגל זה לא פקיד שבוחש כוס תה ומחליט את מי להכניס ואת מי לא על בסיס שיקולים בירוקרטיים. גוגל זה מנוע עם בוטים ומחושי עכביש שפועלים על פי אלגוריתם, נוסחה קבועה. אז לפעמים לוקח לגוגל יומיים, לפעמים שבועיים, אבל בסוף זה שם.

  סיבות לעיכובים יכולות לנבוע מפחות מדי תוכן לעומת עודף קישורים בדף הראשי (גוגל מחליט שאין לך מספיק "בשר", או שאתה ספאמר, אז אתה בעדיפות לא עליונה), או ממספר מועט של קישורים אליך (מה שקורה בערך לכל האתרים החדשים). בקיצור, דארלינג, קצת סבלנות. בודהיסטים לא מאמינים בסבלנות?

 • אסף פדרמן   ביום 29 באוקטובר 2006 בשעה 15:26

  לא מזדהה, הא? באמת מפחיד מה יחשבו עליך.

  לפיה שיכורה, הבעיה היא שאנחנו באמת לא יודעים בדיוק. ונכון שאין לי סבלנות, אבל שלושה חודשים במונחים של הרשת זה הרבה הרבה זמן.

  אני יודע בוודאות שגוגל ביקר באתר שלי עשרות פעמים מאז שהוא נפתח לפני שלושה חודשים (לא שבועיים). וכל הזמן הזה העכבושי שלהם זחל אצלי, מיין את הדפים, קרא את התוכן והחליט משום מה לא להכניס את האתר לתוצאות מנוע החיפוש.
  את הסיבות הם שומרים לעצמם, ומאפשרים לבעלי אתרים לשלוח תלונה מאוד ספציפית. את התלונה הם מבטיחים לשקול תוך זמן לא מועט (כמה שבועות). וגם אז, הם לא יחזירו לך תשובה על התוצאה או התהליך.

  אני חושב שהאתר שלי חזר לאינקס בגלל תלונה כזו, וזה אומר שדווקא יש איזה פקיד שבסוף מחליט. בגלל שזו מערכת ללא שקיפות אנחנו נידונים ללכת באפלה.

  אני כותב על זה כי זהר רלוונטי לא רק לי אלא לכל מי שרוצה להיות עצמאי. לגוגל יש היום הרבה יותר מדי כח, ואם מסיבה כלשהי הוא לא מציג את האתר שלך במנוע בתוצאות הפגיעה היא די אנושה.