הכינו את הסימניות

עומדים לצאת השנה כמה ספרים על בודהיזם שאף אחד מהם לא הוזכר כמובן במדור הכמו-פירסומי של עיתון הארץ (הכינו את הסימניות לכבוד ראש השנה תש"ע). אז הכינו את הסימניות, חבטו את כריות המדיטציה, קפלו את הרגליים ומיזגו תה ירוק לקראת השנה הבודהיסטית הבאה עלינו לטובה. להלן הספרים הבודהיסטים שעומדים לצאת השנה:

שירת היסוד של דרך האמצע / תרגום: אביתר שולמן. הוצאת כרמל.

שם עברי יפה לחיבור ההודי הקלאסי מולה-מדהימקה-קריקה מאת הפילוסוף הבודהיסטי נאגארג'ונה. התרגום ילווה במבוא ובפרשנות מאת אביתר שולמן שהוא למעשה ד"ר שולמן ומי שלא מכיר אותו סימן שאינו לומד על פילוסופיה הודית באף אוניברסיטה בישראל.

כיצד לראות את עצמך כפי שהינך באמת / ה"ה דלאי לאמה 14. הוצאת עמותת ידידי הדהרמה.

עמותת ידידי הדהרמה בישראל מתרגמת בימים אלה את ספרו של הדלאי לאמה, שתורגם לאנגלית ונערך על ידי ג'פרי הופקינס (לא מוזכר שם המתרגם העברי). זה פרויקט יחודי כיוון שהוא מציע את הספר לקניה במחיר מוזל לפני הפרסום, תוך תקווה לעקוף את החסמים שקיימים על ספרים מסוג זה ברשתות הספרים הגדולות. אפשר לקרוא פרק לדוגמא ולרכוש שני ספרים במחיר אחד וחצי בקישור הזה או באתר העמותה.

מבחר מהקאנון הפאלי (שם זמני) / תרגום: קרן ארבל. הוצאת חרגול

קרן ארבל בחרה ותרגמה מבחר סוטות מהקאנון הפאלי. למעשה איני יודע הרבה על התרגום, אבל קרן ללא ספק בקיאה מאוד בפאלי ואני מצפה בכליון עיניים לקרוא את התרגום. השמועה מספרת שעל הכריכה תתנוסס האות "מ" כיוון שהקובץ ייצא בתמיכת הקרן לתרגום יצירות מופת. זה יהיה התרגום הראשון לעברית של סוטות הישר משפת המקור.

דברי אמת (דהמפדה) / תרגום: אסף פדרמן. הוצאת פרדס.

התרגום נעשה מפאלי, ומלווה במבוא והסברים לכל פרק ופרק. הדְּהַמָפָּדָה היא קובץ פסוקים בודהיסטים שנאספו וקובצו במאות הראשונות לפני הספירה והיא ככל הנראה הטקסט הבודהיסטי המתורגם ביותר. בתי השיר מציגים את עקרונות תפיסת העולם הבודהיסטית: מודעות, מוסר, מדיטציה, נזירות, שכר ועונש והתעוררות רוחנית. בגלל היותו קצר יחסית הוא מהווה הקובץ מעין תקציר בראשי פרקים של התורה. עבדכם הנאמן כבר סיים מזמן לעבוד על הקובץ ורק נותרו הפרטים הקטנים, הוי הפרטים הקטנים! העורכת כבר עורכת, והנקדנית עוד תנקד והקובץ ייצא בלי נדר בשנה הבאה עלינו לטובה. (טעימות אפשר כאן וכאן וכאן [לפני עריכה])

——————————–

1. אם ידוע לכם על ספרים נוספים בנושא שעומדים להתפרסם השנה, אנא כתבו לי ואשים כאן.

2. מחלקת השיווק שלי שוקלת בכובד ראש לספק עותקים במחיר מוזל לקוראי הבלוג הנאמנים.

3. שנה טובה!

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • דרור   ביום 21 בספטמבר 2009 בשעה 11:03

  שלום אסף
  בהוצאת בבל ייצא "דאו: דרך המים" של אלן ווטס, ספרו על דאואיזם. וב"כתר" ייצא "קול היד האחת", כמה מאות קואנים עם פרשנות של יואל הופמן.
  שנה טובה

 • asaf   ביום 21 בספטמבר 2009 בשעה 11:13

  thanks Dror

 • עפרה   ביום 21 בספטמבר 2009 בשעה 13:28

  ברכות

 • שחרש   ביום 23 בספטמבר 2009 בשעה 17:28

  מתרגמת הספר של הדלאי למה "כיצד לראות את עצמך כפי שהינך באמת" הינה גילה פנפיל.