רשימת מקורות על מיינדפולנס

קישור מהיר למי שלא רוצה לקרוא: רשימה ביבליוגרפית על mindfulness שקובצה ביו סי אל איי. http://marc.ucla.edu/workfiles/PDFs/MARC_mindfulness_biblio_0609.pdf

מדי פעם אני מקבל אימייל מסטודנט או סטודנטית שמבקשים הפנייה למקורות בשביל עבודה סמינריונית. התנצלותי שלוחה מראש ובדיעבד שעל כך שאת השירות הזה אני עדיין לא מספק. הסיבה לכך, אם מישהו תוהה, היא שבכל אוניברסיטה יש ספריה ולכל ספריה יש קטלוג ומאגרים אלקטרוניים וחלק חשוב בהכשרה של סטודנטים הוא ההיכרות עם הכלים האלה. חוצמזה לכל סטודנט ששולח לי אימייל יש גישה למחשב, והמחשב מחובר לאינטרנט, והאינטרנט מחובר לגוגל-סכולר ובשביל לחפש שם באמת לא צריך אפילו תואר ראשון.

הגדילה לעשות מישהי שביקשה לאחרונה הפניה למאמרים שאין בעיה למצוא בחיפוש קל באינטרנט, וכשנתתי לה את תקציר הפסקה הקודמת, ענתה לי שהיא פשוט מאוד עסוקה ויש עליה הרבה עומס בלימודים. אני יודע שהיא אחת בדורה, אבל בכל זאת אני לא יכול להתאפק. אולי כשאחזיר את אשתי מבית היולדות ואשכיב את הבת שלי לישון ואגמור את המאמר שהבטחתי לשלוח לפני חודש ואת ההרצאה שאני נותן בלונדון אשב קצת על האינטרנט בלילה ואחפש לסטודנטית העמוסה את המאמרים.

עכשיו מספיק.

בפוסט הקודם אחד המגיבים (בלוגר מסקרן בפני עצמו) ביקש הפניה ל"מחקר רציני" על מדיטציה ולמרות שלא אמר מה ולמה שלפתי לו משהו מהרשימה. היום התוודעתי לכך שבאוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס, הידועה גם בתור יוסיאלאיי, יש מרכז מחקר ל Mindful Awareness ושהם מחזיקים ביבליוגרפיה מקיפה על הנושא. את הרשימה עצמה אפשר להוריד כקובץ פידיאף. אם מישהו עושה מחקר בנושא אני בטוח שימצא את זה שימושי ביותר.

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • רוקה   ביום 23 בספטמבר 2009 בשעה 15:05

  תגיד, למה לא לומר "תשומת לב" במקום מיינדפולנס?

 • נחום   ביום 23 בספטמבר 2009 בשעה 15:12

  אין מה לעשות.

 • Asaf   ביום 23 בספטמבר 2009 בשעה 15:13

  Because in this context it is a tehnical term that is used in pychology research.

  Sorry for the english I'm in the office.

 • Asaf   ביום 23 בספטמבר 2009 בשעה 15:18

  This bibliography is not really about attention, consciousness or awareness (although it touches them as well) but on mindfulness, which is used widely in research. This is the reason for using the english.

  I've heard of various Hebrew trasnlation of this concept, but most readers who are familiar with Buddhist teachings or MBSR research will be familiar with 'mindfulness'.