קורס מבוא למדיטציה בתל אביב

יש הרבה אנשים שלא נוסעים להודו, ושלא יכולים או רוצים לקחת כמה ימים של הפסקה מהחיים והמשפחה כדי לצאת לריטריט של מדיטציה ושתיקה. נודה באמת – קורס מדיטציה אינטנסיבי אינו מתאים לכל אחד בכל זמן. אבל אפשר להתחיל בצעדים ראשונים קטנים יותר.

יש לפחות שני מרכזים בתל אביב שמציעים אלטרנטיבה בדמות קורסי מבוא שבועיים שכוללים תרגול ולימוד. המרכז הותיק בית בהאוונא מציע קורסי מדיטציה למתחילים (כרגע אין קורס שמתחיל, מתחיל שם קורס למדיטציה ופסיכולוגיה בודהיסטית. שווה לשמור איתם קשר דרך האתר שלהם). בית הסנגהא שקשור לעמותת תובנה מציע עכשיו קורס חדש ואני מפרסם כאן את ההזמנה כלשונה. אם אתם מכירים מישהו שיכול למצוא בזה ענין או תועלת העבירו נא את הקישור.

איכות תשומת הלב

בימי שני ב-20:00 בבית הסנגהא
בהנחיית אסף (סאטי) בר-אל ובת אל טולנאי

הקורס מתקיים במתכונת של שישה מפגשים שבועיים בני שעתיים בהם ירכשו המשתתפים בהדרגה את המיומנויות הנדרשות לתרגול תשומת לב וקשב בסיסי. הקורס יכלול תרגול, למידה ושיחה. ליבו של האימון הוא פיתוח איכות תשומת הלב שמאפשרת ראייה בהירה וצלולה של המציאות כפי שהיא. פיתוח תשומת לב קשובה, הנו יכולת עדינה הנרכשת באמצעות אימון התודעה.

במפגשים תינתן התייחסות לתרגול אישי בבית תוך תמיכה וליווי ליצירת הרגלי תרגול יומי ובהקשר לחיי היומיום. נתנסה בהתבוננות במוקדים השונים של תשומת הלב – הגוף והתחושות הפיזיות, הרגשות, המחשבות ושאר תכני התודעה – ונלמד למצוא את המרכז השקט שבתוכנו
הקורס מיועד למתחילים ולאלו המעוניינים לרענן ולחזק את התרגול האישי והוא מענה נהדר למעוניינים להיחשף לתרגול ויפאסנה וחוכמה בודהיסטית ולא יכולים להגיע לקורס מלא.

אסף סאטי אל-בר: מתרגל דהרמה ומדיטציה כדרך חיים מזה 13 שנה כולל תקופות תרגול ארוכות בתאילנד, נפאל והודו. איש חינוך וחוקר חינוך, בוחן כיצד עשויה התורה הבודהיסטית לתרום למחשבה החינוכית בת-זמננו. נשוי ואב לשני תינוקות מתוקים.

בת אל טולנאי: מתרגלת דהרמה ומדיטציה מזה עשר שנים. שהתה תקופות תרגול באסיה ,אירופה ובארץ. עובדת סוציאלית ומורת ליוגה, חוקרת ואוהבת את השילובים בין התחומים.

מפגש ראשון ב- 7\26
הקורס ניתן בדאנא- תשלום לפי ראות עיני המשתתפים ונדיבות לבם
מלבד דמי הרשמה לעמותת תובנה של 150 ש"ח לכיסוי הוצאות רישום.

להרשמה: לטיסיה tovana.mavo@gmail.com 0544977563

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.