בודהיזם: היסטוריה, הגות ותרגול

לפני שנים רבות, קצת אחרי מותו של הבודהה, נסעתי לעיר בריסטול במערב אנגליה כדי ללמוד לתואר שני בבודהיזם. הגעתי לשם ירוק לגמרי. לא הייתי שם לפני כן. לא הכרתי את האוניברסיטה או העיר. לא ידעתי פאלי, ואפילו אנגלית לא ידעתי כל כך טוב. הגעתי מאמסטרדם עם מזוודה ועם אשתי הטרייה נחוש ללמוד את ההיסטוריה והפילוסופיה האמיתית של הבודהיזם כפי שאי אפשר היה ללמוד בקורסי מדיטציה.

ראש החוג ללימודים בודהיסטיים היה אז רופרט גתין, חוקר שלא ממש שמעתי עליו עד אותו הרגע. ביליתי שם 12 חודשים מרתקים ביותר שפתחו בפני עולם היסטורי, דתי, ופילוסופי שלם שרק מקצתו הצלחנו לטעום. אגב, בחבורה הקטנה שהתאספה פעמיים בשבוע במשרדו הענקי של גתין היתה גם בחורה צעירה ונמרצת שגילתה כשרון גדול לשפות הודיות עתיקות: קרן ארבל. שתינו תה ודיברנו על אבהידהמה וסנסקריטיזציה של מונחים בקאנון הפאלי.

רופרט גתין סמוך לחלון עם פניו למצלמה. האיש המוזר עם השיער הארוך זה אסף.

הספר של גתין על יסודות הבודהיזם יצא בדיוק לאור, וקראתי אותו במהלך השנה ההיא. כשהמוציאה לאור אורית כהנא שאלה אותי פעם איזה ספר על בודהיזם כדאי לתרגם לעברית, המלצתי לה עליו. ולפני שאמרתי "ג'ק רובינסון" יצא ממכבש הדפוס "בודהיזם: היסטוריה, הגות ותרגול" (הוצאת אלטרנטיבות), ורופרט גתין מגיע לביקור ראשון בישראל במהלכו הוא ייתן לא פחות מחמש הרצאות במסגרות שונות.

אני כמובן מאוד ממליץ לבוא, וממליץ אף לקרוא את הספר. להלן פרטים נוספים:

הביקור של גתין יכלול חמישה מפגשים, בהם שלוש הרצאות באוניברסיטאות ושני מפגשי השקה בשיתוף "בודהיזם בישראל" ו"בית בהאוונא".

פרטים על הביקור, על המחבר, על הספר ועל אפשרויות רכישתו תוכלו למצוא באתר של הוצאת אלטרנטיבות:

www.alternativot.co.il

ובדף הספר בפייסבוק:

https://www.facebook.com/alternativot

להלן מקצת מן המלצות על הספר:

"בודהיזם: היסטוריה, הגות ותרגול הוא אחד הספרים היפים והמקיפים ביותר שנכתבו על הבודהיזם לגווניו הרבים…. המסביר ומפרש כמעט כל זרם בודהיסטי ברהיטות, בלי להתפשר על העומק והיסודיות… ספרו (של גתין) פונה הן למתעניינים בפילוסופיה והן למתעניינים בתורת המעשה הבודהיסטית. מעט ספרים על בודהיזם מכילים כל כך הרבה".       פרופ' יעקב רז

"ספרו של גֶתין הוא ספר המבוא הטוב ביותר להכרת המסורת הבודהיסטית…. התרגום העברי המשובח פותח בפני הקורא צוהר חשוב להכרת הבודהיזם על מגוון זרמיו ותובנותיו".       פרופ' שלמה בידרמן

"ספר נפלא! קריאת חובה לכל מי שחווה את הפירות של תרגול מדיטציה ורוצה להכיר את הרקע התיאורטי שממנו צמח התרגול. גֶתין מציג באופן מעמיק, בהיר, עדכני ומלא תובנות את תפיסת העולם ואת דרך האימון הבודהיסטית. מומלץ ביותר."        ד"ר סטיבן פולדר

"גֶתין מוליך את הקוראים בביטחון ובחן בעקבותיו של הבודהה באחד מספרי העיון המרתקים שקראנו. בודהיזם: היסטוריה, הגות ותרגול הוא ספר רב ערך, אקטואלי, מעמיק, בהיר ורענן הפורש יריעה רחבה של ידע והבחנות דקות. עונג צרוף!"    ד"ר תור גונן וד"ר איתמר בשן

בימים אלה רואה אור ספר חדש ומקיף על בודהיזם בשם: "בודהיזם: היסטוריה, הגות ותרגול" (הוצאת אלטרנטיבות).

המחבר: פרופ' רופרט גתין, מחשובי חוקרי הבודהיזם בעולם, יבקר בישראל במאי לרגל השקת ספרו.

הביקור של גתין יכלול חמישה מפגשים, בהם שלוש הרצאות באוניברסיטאות ושני מפגשי השקה בשיתוף "בודהיזם בישראל" ו"בית בהאוונא".

פרטים על הביקור, על המחבר, על הספר ועל אפשרויות רכישתו תוכלו למצוא באתר של הוצאת אלטרנטיבות:

www.alternativot.co.il

ובדף הספר בפייסבוק:

https://www.facebook.com/alternativot

אשמח אם תעבירו הפרטים לכל מי שעשויים להתעניין.

בברכה,

אורית כהנא – אלטרנטיבות

להלן מקצת מן המלצות על הספר:

"בודהיזם: היסטוריה, הגות ותרגול הוא אחד הספרים היפים והמקיפים ביותר שנכתבו על הבודהיזם לגווניו הרבים…. המסביר ומפרש כמעט כל זרם בודהיסטי ברהיטות, בלי להתפשר על העומק והיסודיות… ספרו (של גתין) פונה הן למתעניינים בפילוסופיה והן למתעניינים בתורת המעשה הבודהיסטית. מעט ספרים על בודהיזם מכילים כל כך הרבה".

פרופ' יעקב רז

"ספרו של גֶתין הוא ספר המבוא הטוב ביותר להכרת המסורת הבודהיסטית…. התרגום העברי המשובח פותח בפני הקורא צוהר חשוב להכרת הבודהיזם על מגוון זרמיו ותובנותיו".

פרופ' שלמה בידרמן

"ספר נפלא! קריאת חובה לכל מי שחווה את הפירות של תרגול מדיטציה ורוצה להכיר את הרקע התיאורטי שממנו צמח התרגול. גֶתין מציג באופן מעמיק, בהיר, עדכני ומלא תובנות את תפיסת העולם ואת דרך האימון הבודהיסטית. מומלץ ביותר."

ד"ר סטיבן פולדר

"גֶתין מוליך את הקוראים בביטחון ובחן בעקבותיו של הבודהה באחד מספרי העיון המרתקים שקראנו. בודהיזם: היסטוריה, הגות ותרגול הוא ספר רב ערך, אקטואלי, מעמיק, בהיר ורענן הפורש יריעה רחבה של ידע והבחנות דקות. עונג צרוף!"

ד"ר תור גונן וד"ר איתמר בשן

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

טרקבאקים